Acest incarcator este dedicat incepatorilor deoarece este foarte usor de setat si utilizat. Indiferent ca doresti sa incarci un acumulator LiPo/LiFe sau NiMH/NiCd .
Acest incarcator iti ofera posibilitatea se setezi curentul de incarcare, are detectie de delta-peak sensitive cut-off, functie de balansare pentru acumulatorii LiPo/LiFe.
Voltaj alimentare: 100-240V AC
Curent incarcare: 1.0A / 3.0A / 5.0A (50W)
LED pentru identificare acumulatorului conectat si statusul procesului de incarcare
Acumulatori LiPo/LiFe: 2-3S
NiMH/NiCd: 1-8 celule
Curent balansare: 350mAh
Delta-peak sensitive
Sursa integrata
Dimensiuni: 110x109x49 mm
Greutate: 490 g
ABSIMA a fost fondată în septembrie 2011 la Nürnberg și combină o echipă cu experiență de zeci de ani în modelarea RC și idei proaspete și extraordinare. Prietenia, rapiditatea, flexibilitatea, o capacitate de livrare peste medie și un serviciu excelent fac parte din filosofia Absima. Deosebit de importantă este relația corectă cu partenerii noștri de afaceri și clienții noștri. În calitate de reprezentant exclusiv al mărcilor Team C, HB Racing, Redcat și Team Orion, Absima reprezintă unii dintre cei mai importanți producători mondiali din sectorul mașinilor RC. Tehnologia inovatoare asociată cu o calitate remarcabilă sunt semnele distinctive ale produselor noastre. Acest lucru este dovedit de nenumărate succese în cursele de mașini RC din întreaga lume. În plus, oferim o gamă de mașini RC atractive și bine rotunjite, cu un raport preț / performanță fantastic, de la vehiculul „Gata de rulare” pentru începători până la mașina de competiție profesională. Gama noastră include mașini RC în aproape toate scările, precum și piesele de schimb și tuning necesare, telecomenzi RC, servo, cruise control, motoare electrice și cu combustie, baterii NiMH și LiPo și multe altele!