Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...
Automodel Axial SCX10 III Early Ford...

Automodel Axial SCX10 III Early Ford Bronco 4WD 1:10 RTR

AXI03014
Livrare 5-7 zile
2.978,00 lei
cu TVA Livrare 5-7 zile

Automodel Axial SCX10 III Early Ford Bronco 4WD 1:10 RTR

 

Fiind primul vehicul utilitar sport de la Ford Motor Company, Bronco a devenit o icoană a istoriei off-road. În 1965, constructorul de mașini de curse, Bill Stoppe, a adunat o echipă de Broncos de primă generație pentru competiții off-road pe distanțe lungi. Au concurat la Mint 400, Baja 500 și Mexican 1000 (redenumită ulterior Baja 1000). Când au dezvoltat modelul Ford Bronco 4WD cu licență oficială SCX10 ™ III, inginerii Axial® au depășit limitele caracteristicilor, funcțiilor și performanțelor pe șenile gata de rulare. Acesta include componentele cheie care au făcut ca platforma SCX10 ™ III să fie un succes și adaugă caracteristici care nu au fost găsite până acum într-un Axial® RTR - sau în orice alt vehicul RC.

Este unul dintre cele mai detaliate modele pe care Axial® le-a produs vreodată și este o alegere perfectă pentru scalatori noi, entuziaști cu experiență de rock crawling și pentru toți cei intermediari.

În interior și în exterior, realismul la scară este fără precedent - sigur îi va impresiona pe cei mai devotați fani Ford. Corpul din policarbonat Bronco are o cușcă tubulară turnată cu uși funcționale tubulare și suporturi ascunse pentru a păstra liniile de scară. Flare-urile de protecție și glisoarele de piatră care sunt adevărate pentru epocă asigură, de asemenea, o protecție esențială împotriva erupțiilor de piatră. Alte detalii autentice exterioare includ capota, plăcuțele de înmatriculare, ștergătoarele de parbriz și farurile și stopurile cu LED. Multe caracteristici la scară sunt, de asemenea, funcționale. Barele de protecție din față și spate, de exemplu, sunt amplasate la unghiul optim de apropiere pentru urcare și târâre neobstrucționate.

Detaliile interioare sunt la fel de impresionante. În interiorul cabinei veți găsi scaune mulate, bord, schimbător de viteze, pedale și un volan cu coloană. Sub capotă, o replică a motorului V8 de 5.0L, carcasa transmisiei și carcasa de transfer ascund puternicul motor Axial® 35T pentru protecție suplimentară și aspect de scară. Realismul continuă până la pământ. Jantele din trei piese, în stil retro, completează corpul la scară al Ford Bronco timpuriu, permițând montarea, îndepărtarea și înlocuirea cu ușurință a anvelopelor fără lipire. Anvelopele Falken Wildpeak M / T cu licență 1.9 oferă o aderență solidă pentru a trece peste pietre și trasee. Cușca rulantă are cleme de montare pentru lumini suplimentare și o anvelopă de rezervă cu funcție completă.

Sub toate acestea, șasiul dovedit SCX10 ™ III oferă performanțe superioare de accesare cu crawlere la care s-au așteptat șoferii Axial®. Pentru un centru de greutate inferior, pe lângă aspectul real al scării, Ford Bronco timpuriu folosește axele drepte AR45 în față și în spate. Geometria triunghiulară a suspensiei este reglată pentru a funcționa cu axele pentru a reduce răsucirea cuplului și pentru a crește în continuare aspectul scării. Șocurile reglabile cu ulei îi ajută pe șoferi să găsească cea mai bună rată de amortizare și să ofere o dimensiune mai mare a găurii cu un volum mai mare de fluid pentru cele mai bune performanțe.

Din cutie, transmisia este configurată cu o funcție de excavare frontală pe al treilea canal care vă permite să blocați puntea spate de la transmițător pentru o rază de virare mai strânsă. Sau îl puteți configura pentru două viteze cu trepte de viteză mari și mici, mutând servo-ul Micro Dig inclus în legătura cu două trepte. Pentru a utiliza atât transmisia cu două trepte, cât și funcțiile Front Dig, trebuie doar să adăugați un alt servo și un radio cu cel puțin patru canale (cum ar fi Spektrum ™ DX5 cu 5 canale).

Vehiculul RTR complet asamblat vine cu un radio Spektrum ™ DX3 ™ cu tehnologie exclusivă DSMR® pentru o autonomie superioară, răspuns și rezistență la interferențe. Este, de asemenea, compatibil cu potențialul de telemetrie inteligentă furnizat de receptorul / receptorul 40 Spektrum Firma ™ Smart 40A instalat. Folosind un pachet Spektrum Smart LiPo, puteți urmări capacitatea bateriei la bordul indicatorului de tensiune al transmițătorului în timp ce conduceți cu încredere în orice condiții meteorologice și de traseu - electronica este protejată de un design impermeabil.

Cu ingineria sa Axial® de neoprit și stilul emblematic Ford, șenile SCX10 ™ III timpurii Ford Bronco 4WD RTR sunt concepute pentru aventuri în munți și pe teren accidentat. Doar alege-ți  bateria potrivita și fii gata sa descoperi adevarata adrenalina!

Caracteristici:

Tip: Rock Crawler

Sasiu: Kov

Scara: 1/10

Lungime: 527 mm

Latime: 235 mm

Inaltime: 248 mm

Greutate: 3280 g

Tractiune: 4WD

Motor: Electric 540

Motor
Brushed (cu perii)
Scara
1/10
Tractiune
4WD (integral)
Clasa
Trail si Crawling
Stare initiala
RTR - Ready to Run - Nu necesita ansamblare
Profil
Offroad

Pasiunea pentru automobile este adâncă în echipa Axial. Marca în sine este punctul culminant al unei echipe de design de raft de top, alături de un personal de marketing excelent, care știe ce este la modă și în tendințe în lumea sporturilor cu motor. Ne mândrim cu dezvoltarea de modele de control radio extrem de performante ale vehiculelor pe care este posibil să le vedeți în aer liber. Aceste modele sunt concepute pentru a genera o cantitate extraordinară de distracție fiabilă, care poate fi experimentată de întreaga familie. Echipa noastră de design se mândrește cu căsătoria cu look-uri la scară reală cu performanțe de nivel superior. Echipa noastră de marketing se asigură că Axial este pe primul plan prin dezvoltarea de parteneriate cu mărci de calitate superioară pe piața entuziaștilor de dimensiuni complete. Fie că sunteți un începător care dorește să vă dezvolte cunoștințele despre dinamica de bază a vehiculului sau un veteran experimentat al hobby-urilor, produsele Axial vă oferă o platformă pentru a vă personaliza și a vă bucura în fiecare mediu. Acum ieși afară și distrează-te cu familia!

Nu sunt recenzii
Produs adaugat in lista de favorite
Produs adaugat la comparat.